سفارش مبدل حرارتی

خرید و سفارش دیگ بخار از نوین مبدل تهران

اگر قصد سفارش یک از انواع دیگ بخار برای خود دارید این مقاله را تا انتها دنبال نمایید تا هم با انواع محصولات با کیفیت ما و مدل های آن اشنا شوید و هم از نحو خرید و ارسال مطلع گردید . تمام هدف نوین مبدل تهران این است که بتوانیم بهترین کیفیت را در کنار بهترین قیمت ها به تمام مشتریان خود در سراسر ایران ارائه بدهیم تا هم بتوانیم مشتریان ثابت جذب نماییم و هم از طریق همان مشتری ها مشتریان جدیدی پیدا کنیم . پس با خیال آسوده می توانید به کیفیت محصولات ما اطمینان نمایید . نوین مبدل تهران دارای چندین مدل دیگ بخار برای مصارف مختلف می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین برای خرید یا مشاهده قیمت دیگ بخار می توانید با شماره های ما که در پایین همین صفحه اورده شده تماس بگیرید و با کارشناسان متخصص ما ارتباط بگیرید .

با ما همراه باشید …

دیگ بخار چیست ؟!

امروز ما در این مقاله تمام سعی خود را به کار گرفته ایم تا در مورد دیگ بخار و انواع بویلر های صنعتی توضیحات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . در نتیجه چنانچه تا انتهای این مقاله همراه تیم تخصصی نوین مبدل باشید می توانید به اطلاعاتی مانند انواع دیگ بخار  ، اجزای تشکیل دهنده ، روش تولید و …. دست یابید و در کنار همه ی این ها بعد از مطالعه ی این مقاله می توانید بهترین انتخاب را در زمینه ی خرید مناسب ترین دیگ بخار داشته باشید . شما همچنین می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال و یا راهنمایی در مورد خرید دیگ بخار ، بولیر صنعتی و کارواش بخار با کارشناسان و مشاورین متخصص ما به صورت رایگان تماس حاصل فرمائید تا آن ها بتوانند در این زمینه اطلاعات مکفی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند و در این زمینه راهنماییتان نمایند .

کارکرد دیگ بخار چیست ؟!

دیگ بخار یا بولیر صنعتی یک مخزن بسته می باشد که در آن بخار آب جهت استفاده در خارج از آن توسط گرمای ناشی از احتراق سوخت تولید می‌ گردد . در کل دیگ بخار دارای دو بخش آتش و بخش آب می باشد . دیگ بخار محفظه ای می باشد به شکل استوانه که به صورت عمودی یا افقی تولید می گردد . دیگ بخار با یک راه ‌اندازی ساده ، آب و گرما را برای تولید بخار تحت فشار ترکیب کرده و به راحتی برای گرم کردن داخل ساختمان ، موتور های تأمین انرژی و مصارف دیگر به کار می‌ رود . همان طور که می دانید دیگ بخار عنواع مختلفی دارد که کاربرد های آن ها نیز متفاوت است و هر کدام به منظور خاصی استفاده می شوند . به صورت کلی در سیستم های مرکزی از دیگ بخار به منظور گرم کردن خانه یا ساختمان و آب و هوا استفاده می گردد .

این مقاله را نیز ببینید : خرید مبدل حرارتی | سفارش مبدل حرارتی

تجهیزات جانبی دیگ بخار  :

همان طور که می دانید هر وسیله ای زمانی کاربردی و با کیفیت می باشد که از قطعات مرغوب و اصل ساخته شود که دیگ بخار نیز از این امر مستثنی نیست . به صورت کلی یک دیگ بخار شامل تجهیزاتی مانند

کوره و محل احتراق

لوله های متفاوت در انواع و سایز های مختلف

بدنه

مشغل مایع سوز

سوئیچ های فشار و کنترل گاز

کنترل کننده هوا و سوخت

جعبه کنترل

محفظه شناور

پمپ های تغذیه

و ……

ویژگی های دیگ بخار استاندارد :

یک دیگ بخار استاندارد علاوه بر موردی که در بالا ذکر شد و آن استفاده از تجهیزات با کیفیت و اصل در ساخت آن است دارای ویژگی های دیگری نیز می باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود . یک دیگ بخار دارای استاندارد نقشه های فنی باید در آن بازبینی و بررسی گردند و همچنین مواد اولیه دیگ بخار که شامل ورق ها ، لوله ها و تجهیزات رویی مانند دماسنج و … است به شکل کامل ، صحت سنجی می شود و آزمون های غیر مخرب طبق استاندارد های ملی بر روی آن انجام می گیرد . در نتیجه یک دیگ بخار استاندارد باید ویژگی های فوق را دارا باشد . از نظر استاندارد جهانی یک دیگ بخار باید بتواند سه پاس انجام دهد و در نهایت از اگزوز خارج شود . این سه پاس باعث می شود اصل حرارت مشعل به آب منتقل شود . و اتلاف انرژی کمتری صورت گیرد . اگر تعداد لوله ها در دستگاه کمتر از حد استاندارد باشد باعث می شود تعداد پاس کاهش یابد . و اگر به جای سه پاس ، یک یا دو پاس داشته باشیم مدت زمان آماده سازی بخار در دستگاه دوبرابر افزایش یافته و اتلاف انرژی زیادی به وجود می آید .

مصارف دیگ بخار چیست ؟!

دیگ بخار مصارف مختلف و متفاوتی دارد در همین راستا ما امروز در این مبحث قصد داریم به کاربرد های دیگ بخار اشاره نماییم در نتیجه با ما همراه باشید . دیگ بخار در کارواش بخار ، کارگاه های تعمیر خودرو ، کارخانجات صنعتی ، استریلیزاسیون ، میکروب کشی ، نماشویی و نظافت ساختمان ، شستشوی مبلمان ، افزایش عمر تیر های چراغ برق ، صنایع بلوک زنی و جدول زنی ، از بین بردن حشره ها با بخار ، شست و شوی مخازن سی ان جی ، استریل کردن سبد و یخچال ماشین های حمل مرغ و مرطوب نمودن فضا ی مرغداری ، پرورش قارچ ، استریل کردن مکان شیر دوشی در گاو داری ، غذا سازی ، بسته بندی سوسیس و کالباس ، حرارت دادن به یونولیت در ساختمان سازی و …… کاربرد دارد .

تماس جهت مشاوره و خرید دیگ بخار ( کلیک کنید )

روش های تولید دیگ بخار :

به صورت کلی تولید دیگ بخار به دو صورت انجام می پذیرد .

۱ – لوله آبی ( واتر تویپ )

۲ – لوله آتشی ( فایر تویپ )

در دیگ های بخار که با لوله های آتشی ساخته شده اند لوله هایی تعبیه شده است که از طریق آن ها گاز داغ عبور می کند . از سمتی دیگر آب این لوله های حاوی گاز را احاطه نموده است . به بیان دیگر ،  دیگ بخار فایر تیوب ، دارای یک محفظه در بسته‌ است که در آن لوله‌ های داغ وجود دارد.  این لوله‌ های آتشین یا لوله‌ های گاز داغ ، آب را گرم و به بخار تبدیل می‌ کند و بخار در محفظه مشابه باقی می‌ ماند .

در دیگ بخار هایی که با لوله های آبی ساخته می شوند گاز  اطراف لوله های حاوی آب را احاطه کرده است و آب درون این لوله ها گرم می شود . در این نوع دیگ بخار به دلیل استفاده از تعداد بیشتری از لوله های آبی سطح وسیعی را قادر است گرم کند . دیگر اینکه با توجه به جریان حرارتی ، حرکت آب سریع تر از دیگ های فایر تیوب بوده ، پس میزان انتقال حرارت بیشتر است و در نتیجه دارای بازده بالا تری می باشد . در دیگ های واتر تیوب می توان به تدریج ، فشار بسیار بالا تا kg/cm2140 را به دست آورد .

نحوی عملکرد دیگ بخار :

در مخزن دیگ بخار آبی که جمع شده توسط گاز طبیعی ، پروپان ، گازوئیل ، زغال سنگ و یا یک عنصر الکتریکی گرم می گردد . زمانی که آب گرم شد و به بخار تبدیل گردید در یک مخزن خالی به نام گنبدی یا طاقه جمع می شود . زمانی که فشار در این محفظه به حد معین می رسد بخار به وسیله ی یک دریچه خارج می گردد تا از طریق لوله ها و اطراف خانه حرکت کند . بخار مادامی که مشعل روشن باشد ، از طریق یک سری رادیاتور حرکت می کند تا زمانی که انرژی به اندازه کافی مصرف شود ؛ بعد از آن و بعد از خاموشی مشعل دوباره به آب تبدیل می شود و مجدد به دیگ بخار باز می گردد . برای اینکه آب در مخزن بخار جمع شود نیاز به پمپ دارد اما این بدین معنی نمی باشد که دیگ بخار برای جمع آوری آب حتما نیاز به انرژی الکتریکی دارد چرا که امکان دارد مشعل گازی با گازوئیلی باشد . برای ایجاد فشار نیز از فشار طبیعی موجود در داخل دیگ بخار می شود استفاده کرد .

قیمت دیگ بخار :

قیمت دیگ بخار تحت تاثیر پارامتر های گوناگون همچون کیفیت ساخت ، ظرفیت مخزن ، رعایت استاندارد های داخلی و خارجی  و …… می باشد به همین خاطر قیمت هر نوع دیگ بخار با دیگری متفاوت است . در نتیجه چنانچه مایل هستید از قیمت دیگ بخار به صورت دقیق مطلع گرید می توانید با شماره تماس های ما که در این صفحه درج گشته ارتباط حاصل نمایید و از کارشناسان ما در این زمینه تمامی سوالات خود را بپرسید .

خرید دستگاه دیگ بخار :

اولین قدم برای یک انتخاب مناسب در زمینه ی خرید دستگاه دیگ بخار محاسبه ی ابعاد و اندازه ی مناسب است . در نتیجه حتما این مرحله را به دقت انجام دهد و به راحتی از آن عبور نکنید . اندازه و ابعاد دیگ بخار با توجه به فوت مربع تعیین می شود و میزان حجم بخار و کیفیت بخار دقیقا به ابعاد و اندازه بویلر صنعتی مربوط می گردد . یک عامل دیگر که در قیمت تاثیر گذار است و در هنگام خرید باید به آن توجه کنید خدمات پس از فروش و تجهیزات جانبی دستگاه می باشد . تجهیزات جانبی مانند صدا خفه کن یا سایلنسر ، رسوب گیر ، لنس ها و شیر آلات مخصوص دیگ بخار و هزاران تجهیزات جانبی دیگر که تهیه و تأمین آن توسط سازنده بویلر صنعتی مهم تلقی می شود . اما اگر بخواهیم به صورت کلی قیمت دیگ بخار را تخمین بزنیم دیگ بخار های ایرانی از ۱۵ میلیون تومان قیمت آن ها شروع می شود و این قیمت برای دیگ بخار استاندارد با ضریب اطمینان بالا از ۵۰ میلیون تومان شروع می شود .

انواع دیگ بخار :

۱ – دیگ بخار اتش خوار

دیگ های بخار دارای لوله آتشخوار با نام های دیگری از جمله بویلر دود Smoke یا دیگ های دارای محفظه و لوله نیز شناخته می شوند . این دیگ ها عنواع مختلفی دارند که شامل  دیگ کورنیش  و دیگ بخار لنکاشیر می شود .

۲ – دیگ بخار اتاق معکوس

این مدل ، در اصل قسمت تحتانی از محفظه احتراق است که از طریق آن گاز های دودکش از اولین پاس (کوره) به لوله های دوم منتقل می شود .

۳ – دیگ بخار مرطوب

همانطور که از اسم این نوع بویلر می توان فهمید قسمت تحتانی دیگ بخار مرطوب است و اتاق باز موجود در بویلر به طور کامل توسط آب احاطه شده است .

۴ – دیگ بار خشک یا سوپر هیت

در این دستگاه ها دیگ‌ ها با آب محاصره نمی شوند .

۵ – دیگ بخار با دو پاس حرارتی

همان طور که از نام این دیگ بخار و یا بولیر صنعتی پیداست عملیات تولید آب گرم و هم چنین بخار آب در دو مرحله صورت می گیرد .

۶ – دیگ بخار با سه پاس حرارتی

این دستگاه سه امکان جهت انتقال گرما فراهم می‌ نماید .

۷ – دیگ بخار دارم طولی

منبع آب موجود یا مخزن آب درون درام استو درام بالای منبع گرما جای می گیرد . آب سرد به لوله های شیب دار سرازیر می شود و در نهایت آب در لوله های داغ گرم می شود .

۸ – دیگ بخار متقابل

درام در این نوع بویلر ، در جلوی کوره گرمایی قرار می گیرد . دمای بدست آمده در این نوع ، درای ترتیب یکنواخت تر می باشد .

۹ – دیگ بخار استرلینگ

یک دیگ بخار استرلند در نزدیکی لوله های عمودی جای گرفته است که تقریبا مستقیم و صاف طراحی شده است که بین تعدادی درام و مخزن آب قرار دارد . این نوع معمولا در چهار طرح و با درام سه بانده لوله گذاری شده است .

۱۰ – دیگ بخار کم حجم توربو

این نوع دیگ بخار به عنوان یک‌ نمونه کامل ساخته شده است .

مزیت امکان باز شدن درِ دیگ بخار :

گاهی اوقات پیش می آید که دستگاه به خوبی کار می کند و ظاهرا هیچ مشکلی ندارد اما حرارتی زیادی را بیرون می دهد در این مواقع اگر در دستگاه باز شود خود شما می توانید داخل آن را بررسی و عیب یابی نمایید چرا که ساختار پیچیده ای ندارد .

کلام آخر :

همان طور که پیش تر نیز ذکر شد تمامی دستگاه های بخار باید طبق استاندارد سه پاس باشند . و قابل ذکر است که نوع جوشکاری و مدل آن نیز از طریق استاندارد بررسی می شود . و در نتیجه گروه استاندارد در زمان بازبینی باید روند تولید را تایید نمایند . همچنین بواسطه استفاده از قطعات ایتالیایی و رعایت استاندارد سه پاس بودن ، بازرس ناظر بر روند ساخت و تولید باید به صورت دوره‌ای از فرآیند تولید دستگاه‌ های تولید بخار از جمله بویلر های صنعتی تولید بخار بازرسی نماید و کیفیت ساخت آن را جهت تایید و در مراحل مختلف تولید آن تایید کند که این موضوع خود می تواند امری حیاتی برای کارایی و بهبود عملکرد دستگاه های تولید بخار باشد .