مدل : Nmt sw.20
اندازه مخزن : ۹۰*۶۰
ضخامت ورق م.م:
۵-۴
لوله کشی : ۲۱/۲ اینچ
آبدهی ۳/۱۲۴/۵ متر مکعب در ساعت

قیمت همکار / عمده : استعلام قیمت

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

《محصولاتی که مشخصات آن در سایت نمیباشد بر اساس سفارش مشتری پذیرفته وساخته میشود.》

  • توضیحات محصول :

ساخت فیلتر شنی کویلدار برای اولین بار در کشور. برای محدود کردن هزینه هایتان با ما تماس بگیرید.

فیلترهای شنی شرکت نوین مبدل تهران ، ساخته شده از ورق ۱۷Mn4 با دو لایه رنگ اپوکسی داخلی و یک لایه ضد زنگ و دو لایه رنگ صنعتی خارجی مخصوص کاسه های فوقانی و تحتانی از روش Double-Dish طبق استاندارد ASME  و بصورت  TORISPHERICALساخته شده است.همچنین دستگاه دارای دیفیـوزهای گالوانیزه در قسمت فوقانی جهت توزیع آب و استرینرهای برنجی در قسمت تحتانی جهت جمع آوری آب می باشد.

دستگاه مجهز به دو دریچه بازدید، یـکی در قسمت فوقانی و دیگری در قسمت تحتانی می باشد. لازم به ذکر است که سیلیس ها دانه بندی شده و از نوع سنگ های مخصوص همدان با درجه خلوص ۹۸% است.

یکی از ۳ نوع فیلتر مورد استفاده در تصفیه آب استخر های عمومی و خصوصی فیلتر شنی می باشد .

فیلتر شنی استخر از نظر نوع عملکرد ، شکل ظاهری و دیگر مشخصات فیزیکی تفاوت زیادی با فیلتر های شنی مورد استفاده در صنعت ندارد اما فیلتر های شنی مورد استفاده در صنعت ممکن است بر حسب نوع کاربری ، نوع سیلیس مورد استفاده ، روش بکواش ، سایز بندی سیلیس و … آن کمی متفاوت تر باشند .

فیلتر شنی استخر را می توان به عنوان بهترین فیلتر استخر و جکوزی معرفی کرد . دلیل این موضوع کیفیت آب خروجی از آن نمی باشد و حتی می توان گفت در بین فیلتر های دیاتومه ای و کارتریجی از نظر جذب ذرات و آلودگی ، فیلتر شنی استخر مقام سوم را دارد . اما بسیاری از مزایای دیگر باعث استفاده روز افزون از این فیلتر ها برای تصفیه آب استخر و جکوزی شده است .

فیلتر شنی استخر نسبت به دو رقیب خود دارای وزن بیشتر به خصوص در نوع فلزی آن می باشد . این وزن زیاد به دلیل استفاده از سیلیس یا ماسه برای تصفیه آب استخر و جکوزی می باشد .

نحوه کارکرد فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر با بهره گیری از بستر شنی و سیلیسی خود مانع از عبور آلودگی ها شده اما اجازه عبور آب را می دهد .

فیلتر شنی استخر به طور کلی دستگاه خاص و پیچیده ای نیست و مهم ترین المان آن برای حذف آلودگی از آب استخر و جکوزی همان شن یا سیلیس فیلتر شنی می باشد . پس در هنگام خرید و ، نصب و پر کردن فیلتر شنی استخر به کیفیت و سایز دانه ها ی سیلیس باید بسیار دقت شود .

در فیلتر شنی استخر ، امروزه از سیلیس به عنوان مواد تصفیه استفاده می شود . سیلیس به عنوان سنگ شیشه نیز شناخته می شود سیلیس مرغوب دانه سفید رنگ و براقی است که با خرد کردن سنگ سیلیس تهیه می شود . پس از خرد کردن سنگ ها ، دانه ها را غربال کرده و در دانه بندی های مختلف به بازار عرضه می کنند . بهترین و مرغوبترین سیلیس فیلتر شنی استخر سیلیس همدان می باشد که سفید و بدون رگه های قهوه ای و زرد می باشد .

عبارت فیلتر شنی استخر ( Sand Filter pool ) به دلیل استفاده همین سیلیس ها در آن ها می باشد .

کلمه شن ( Sand ) به طور کلی به دانه های سنگی با قطر ۱۶/۱ تا ۲ میلی متر گفته می شود به همین دلیل به این فیلتر ها فیلتر شنی گفته می شود .

در فیلتر شنی استخر مهم ترین معیار ، سطح فیلتراسیون می باشد یعنی سطح فیلتر شنی استخر عمل فیلتراسیون را انجام داده و ارتفاع فیلتر شنی استخر بر اساس قطر آن محاسبه می شود .

انواع فیلتر شنی استخر :

·        فیلتر شنی استخر کند

·        فیلتر شنی استخر تند  ( Rate )

·        فیلتر شنی استخر نرخ بالا ( High )

فیلتر شنی استخر کند

این فیلتر که از قدیمی ترین فیلتر های شنی می باشد . سطح سیلیس در مجاورت هوای آلوده آزاد بوده و آب از این سطح عبور داده می شود عبور آب بدون فشار و در اثر وزن خود آب می باشد این کار به دلیل فشار کم به آرامی انجام می شود به همین جهت به این فیلتر ها فیلتر شنی استخر کند گفته می شود .

از فیلتر شنی استخر بیشتر در تصفیه آب با حجم بسیار بالا مانند تصفیه آب مصرفی در شهر ها و پساب ها استفاده می شود .

فیلتر شنی استخر تند

سیلیس در فیلتر شنی استخر تند درون مخزن بسته ای بوده و آب استخر یا جکوزی تحت فشار پمپ از روی بستر سیلیسی عبور داده می شود سرعت گذر آب از روی بستر شنی این فیلتر ها نسبت به فیلتر شنی استخر کند بیشتر می باشد .

در فیلتر شنی استخر تند از ۳ یا چهار سایز مختلف سیلیس استفاده می شود . در کف فیلتر شنی استخر از سیلیس سایز ۵ تا ۸ میلی متر و یا ۳ تا ۵ میلی متر استفاده می شود . این سایز بستگی به نوع و سایز نازل کف فیلتر دارد . در ردیف بعدی سایز سیلیس یک درجه کاهش پیدا کرده و به عدد ۱تا ۳ میلی متر می رسد . این لایه جهت جلوگیری از عبور لایه با سایز کم تر می باشد . در ردیف سیلیس بالاتر سایز سیلیس کم تر از ۱ میلی مترمی باشد و قطری بین ۰.۸ تا ۰.۲ میملی متر دارد . فیلتراسیون آب و جذب ذرات برعهده این ردیف از سیلیس بوده و ردیف های دیگر فقط جهت جلوگیری از خروج این ردیف از سیلیس از فیلتر شنی استفاده می شود . در بعضی از فیلتر شنی ها از یک ردیف سیلیس نمره بالاتر بروی این سیلیس استفاده می شود تا در زمان بکواش سیلیس های ۰.۸ تا ۰.۲ که وزن بسیار کمی دارند از فیلتر شنی استخر خارج نشوند .

فیلتر شنی استخر نرخ بالا(Hight Rate)

فیلتر شنی استخر نرخ بالا در حقیقت فیلتر شنی استخر تند می باشد که میزان گذر آب به ازای هر متر مربع آن بیشتر محاسبه می شود . در این فیلتر ها دانه های سیلیس استفاده شده بزرگتر بوده تا اجاز عبور آب با سرعت بالاتر و با افت فشار کم تر را بدهند . این عمل باعث کاهش راندمان و کیفیت آب خروجی از این فیلتر ها می شود . اما در کاربری های غیر حساس و استخر هایی با بار شناگر کم با آسودگی خاطر می توان از فیلتر شنی استخر نرخ بالا استفاده کرد .