مخزن دوجداره

منبع دوجداره ۱۰۰۰ لیتری در آپارتمان های تا حداکثر ۱۰ واحد ۸۰ الی ۱۰۰ متری و برای گرم کردن آب ساختمان و رادیاتور ها مورد استفاده قرار می گیرد


مدل : NMt 2_1000
ضخامت ورق به mm :
با ورق ۲/۵*۵
با ورق ۳*۵
با ورق ۳*۶
قیمت همکار / عمده : استعلام قیمت

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  • توضیحات محصول :

منبع دوجداره

منابع دوجداره برای تولید آبگرم مصرفی در موتورخانه های سبک و خانگی مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع منبع از دو لایه ی خارجی و داخلی تشکیل یافته است که جنس این جداره ها معمولا ورق فولادی با آبکاری گالوانیزه گرم میباشد. علت استفاده از لایه گالوانیزه مسائل بهداشتی و کیفیت محصول نهایی یعنی آبگرم مصرفی میباشد. منبع دو جداره به دو صورت افقی و عمودی بنا به ابعاد و شرایط موتورخانه ساخته میشود. قیمت منبع دوجداره بسته به جنس ورق مصرفی، ضخامت ورق مصرفی، فشار کاری سیستم، نوع اتصالات بکار رفته، جنس و نوع عدسی منبع و …. متغیر میباشد. لازم به ذکر است این نوع سیستم برای مصارف با حجم پایین مناسب میباشد.

جنس و ضخامت جداره های منبع دوجداره
در این نوع منابع برای جداره اول و عدسی های محدب مورد استفاده، از ورق به ضخامت ۴ الی ۶ میلیمتر و برای ورق های جداره دوم یا خارجی از ورق به ضخامت ۳ الی ۵ میلیمتر طبق سفارش خریدار یا منبع طراحی شده استفاده میشود. جنس این ورق ها ورق فولادی ST-37 با روکش گالوانیزه گرم میباشد. باید به این نکته دقت شود که ضعف اصلی منبع دو جداره در دوام جداره داخلی و مقاومت عدسی های مورد استفاده، میباشد لذا در انتخاب ضخامت ورق مورد استفاده در نواحی ذکر شده باید دقت کافی منظور گردد زیرا اولین نقطه پوسیدگی در منبع دو جداره، عدسی ها میباشند. علت استفاده از ورق ضخیم در لایه اول، بالا بودن فشار نسبت به لایه دوم میباشد.

مزایای منبع دوجداره :
این نوع منبع حرارتی نسبت به سایر انواع مقرون به صرفه و ارزان قیمت می باشد.
منبع دوجداره بدلیل ساختار دو لایه و عدم نیاز به پمپ برگشت، عملا افت فشار نخواهد داشت.
در هنگام استفاده از منابع دوجداره در یک سیستم گرمایش، نیازی به نصب پمپ سیرکولاتور جهت برگشت آبگرم مصرف نشده در واحدها نمی باشد.

معایب منبع دوجداره :
منبع دوجداره نسبت به سایر آبگرمکن ها به خصوص منبع کویل دار افت حرارتی بیشتری خواهد داشت.
مهم ترین ضعف سیستم منبع دوجداره، همین دوجداره بودن آن است، بدین صورت که در صورت هرگونه پوسیدگی، نشتی، خوردگی شدید و یا سوراخ شدن استوانه (جداره) داخلی، عملیات ترمیم و تعمیر آن به سهولت انجام نمی گیرد.

محاسبه ساده حجم آبگرم مصرفی در یک سیستم
حجم منبع آبگرم مصرفی برای محاسبات سریع وسرانگشتی :
منازل مسکونی تا ۵ نفر: ۲۸۳.۵-۱۸۹ لیتر
منازل مسکونی تا ۱۰ نفر: ۴۷۲.۵ لیتر
مجموع ساختمانهای آپارتمانی بامخزن مشترک : ۱۸۹ لیتربرای هرواحدآپارتمانی
بیمارستان برای هرتخت: ۴۶ لیتر
مدارس به ازاء هردانش آموز :۲-۱ لیتر
ادارات به ازاء هرکارمند: ۴.۷ لیتر
کارخانجات درصورت داشتن دوش، به ازاءهر کارگر: ۲۸.۳ لیتر

نکاتی که درمنبع دوجداره باید به آن دقت کرد :
تمامی منابع دوجداره باید مجهز به شیر اطمینان برای فشار و دما باشند.
در سیستم های گرمایشی با ظرفیت بالا و بزرگتر بهتر است از تعداد بیشتری منبع دوجداره بهره جست تا در صورت خرابی احتمالی یکی از منابع، کل سیستم مصرفی مختل نگردد.
رنگ آمیزی بدنه منبع دوجداره تولیدی گروه نوین مبدل تهران، داخل از سه لایه رنگ اپوکسی جمعا به ضخامت حداقل ۱۴۰ میکرون تشکیل شده است که پس از تمیزکاری و انجام سندپلاست (sa 2.5) اجرا می گردد. ضمنا در تمام نقاطی که جوشکاری صورت گرفته از اپوکسی یا زینکای سرد استفاده می گردد. بیرون منبع پس از اجرای یک لایه ضد زنگ، با استفاده از رنگ روغنی، رنگ و تحویل خریدار خواهد شد.
برای سفارش منبع دوجداره به فضای موجود در موتورخانه، ابعاد و ارتفاع درب های ورودی و همچنین منبع درخواستی به جهت سهولت در ورود و خروج منبع، دقت لازم مبذول شود.
محل نصب منبع، باید تراز باشد.
منبع باید به طور مناسب در جای خود مهار شود.
بهنر است زیر منبع یک فونداسیون حداقل به ضخامت ۱۰ سانتی متر اجرا گردد.
برای طراحی منبع دوجداره از نرم افزار هایی مثل catia, AutoCad, Solidwork, …. استفاده می شود.